Leczenie bólu przewlekłego

7 lipca, 2017 7:32 am Published by

W 2010 roku Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne zainicjowały program „Szpital bez bólu”, który polega na nadawaniu certyfikatu „Szpital bez bólu” placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  lekarzy, pielęgniarek i dyrekcji szpitali, Polskie Towarzystwo Badania Bólu uruchamia od lipca 2017 roku  pilotażowy projekt certyfikacji  „Szpital Bez Bólu” dla oddziałów i szpitali niezabiegowych, ukierunkowany na zaktualizowanie wiedzy lekarzy i pielęgniarek na temat leczenia bólu przewlekłego.

Odpowiednie informacje znajdziecie  Państwo w obu sekcjach serwisu.