Już 22 placówki posiadają certyfikat „Szpital bez bólu”
21 października, 2009 10:37 am21 października 2009 r. Komisja Certyfikacyjna projektu „Szpital bez bólu” przyznała certyfikaty „Szpital bez bólu” kolejnym placówkom.
Certyfikaty otrzymało 15 szpitali:
- 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy, ul. Powstańców Warszawy 5
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie, ul. Małogoska 25
- Zespół Opieki Zdrowotnej, Szpital Św. Łukasza w Końskich, ul. Gimnazjalna 41B
- Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Opolu, ul. Krakowska 44
- Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Granego w Krakowie, ul. Trynitarska 11
- Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno Zabiegowe Medicina w Krakowie, ul. Warska 12
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Łańcucie Szpital Powiatowy w Łańcucie, ul. Paderewskiego 5
- III Szpital Miejski im.dr.Karola Jonschera w Łodzi, ul. Milionowa 14
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie, ul. Kościelna 124
- Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o. o., ul. Kościuszki 28
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, ul. Szpitalna 16
- SP ZOZ im. F. Żaczka w Pucku, ul. 1-go Maja 13
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie, ul. Chopina 2
- Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, ul. Arkońska 4
- Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, ul Jagalskiego 10
oraz jeden oddział:
- Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej Oddział Intensywnego Nadzoru Pooperacyjnego Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy – Rabka Zdrój, ul. Prof. Rudnika 3 B
W sumie już 21 szpitali i 1 oddział z posiada certyfikat „Szpital bez bólu”. O jego uzyskanie stara się jeszcze 39 szpitali i 14 oddziałów, a do programu systematycznie przystępują kolejne placówki. Certyfikat „Szpital bez bólu” potwierdza, że w szpitalu lub na oddziale wprowadzono najwyższe standardy uśmierzania bólu pooperacyjnego.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mogliśmy przyznać certyfikaty „Szpital bez bólu” tak licznej grupie placówek. Jest to najlepszym dowodem na to, że projekt „Szpital bez bólu” spełnia swoje zadanie – motywuje szpitale do wprowadzania zmian, które realnie przyczyniają się do poprawy komfortu pacjentów poddawanych zabiegom operacyjnym i jednocześnie porządkują procedury związane z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego. Warto docenić tez fakt, że szpitale wprowadzają zmiany dobrowolnie, bo NFZ ani nie stawia przed nimi takich wymagań ani za nie póki co dodatkowo nie gratyfikuje – ronią to by podnieść jakość swoich usług i wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów. Zmiany, jakie dokonują się w szpitalach obiegających się o certyfikat są już namacalne i widoczne – udowodniło to nadanie jakości leczenia bólu w polskich szpitalach, które zostało przeprowadzone na zlecenie PTBB w szpitalach uczestniczących w projekcie „Szpital bez bólu” i szpitalach poza naszym projektem. Wyniki są czytelne – szpitale, które przystąpiły do projektu certyfikacji „Szpital bez bólu” zapewniają pacjentom wyższy standard uśmierzania bólu pooperacyjnego, niż szpitale nieuczestniczące w projekcie” – mówi prof. Jan Dobrogowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Categorised in: Bez kategorii
This post was written by Administrator